Wycieczka do Muzeum Inżynierii i fabryki bombek

Ta wycieczka staje się pomału tradycją naszej szkoły. Jest jedną z ciekawszych i zajmujących. Mało kto wie, że taka fabryka znajduje się niedaleko naszego regionu w miejscowości Bębło, gminie Wielka Wieś. Pracownia ta produkuje fantastyczne ozdoby choinkowe, których Polska jest potentatem na skalę światową. Dodatkowo jeszcze umożliwia zwiedzanie fabryki i prowadzi warsztaty aktywizujące dla dzieci. Każda własnoręcznie wykonana przez naszych uczniów bombka jest cudowną pamiątką na wiele lat.
Nasi uczniowie klas pierwszych oraz kilkoro z klas starszych zwiedzili najpierw Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, gdzie wzięli udział w warsztatach na temat światła i kolorów. Nauczyli się wywoływać tęczę za pomocą pryzmatu i latarki, poznali wiersz, dzięki któremu zapamiętali kolejność kolorów tęczy.
Następnie przeszli na wystawę zabytkowych samochodów, gdzie zobaczyli różne rodzaje samochodów polskich, tramwajów i autobusów. Niektóre zaskoczyły wszystkich budową, sposobem otwierania drzwi czy niespotykanym wyglądem.
Ostatnim punktem wycieczki była pracownia artystyczna Armar, w której dzieci poznały pracę ludzi tworzących bombki, zobaczyły z czego są robione, w jaki sposób wypalane, ozdabiane. Później każde dziecko dostało własną bombkę, którą mogło dowolnie pomalować i przystroić brokatem. Niezapomniane wrażenie dała też wizyta w sklepie z bombkami, gdzie można było nabyć bombki o różnych fantastycznych kształtach. Różowe dla dziewczynek, a dla chłopców piłkarskie.
Wycieczka, jak co roku, była udana. Pozostaną w naszej pamięci niezapomniane wspomnienia, a bombki stworzone przez dzieci, co roku będą cieszyć oko powieszone na choince.

bombki 1BOMBKI

MMUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ