Dzień szósty – 23 maja.

Dzisiaj już od godziny 7.00 byliśmy na nogach. Wszyscy zwarci i gotowi na poniedziałkowe atrakcje. Porządki, śniadanie, pakowanie i do autokaru – a powrót dopiero na kolację. Czekała nas całodniowa wycieczka po Ziemi Puckiej.
O 9 wyruszyliśmy w trasę z naszym przewodnikiem. Przejeżdżaliśmy przez wiele różnych miejscowości (dziwnie się nazywały), ale znaleźliśmy jedną wspólną cechę. Wyobraźcie sobie, że większość z nich kończy się na -owo lub -wo. I tak zapamiętaliśmy: Chłapowo, Ostrowo, Odargowo, Czymanowo, Mechowo. Pozostałe miały inne końcówki, np. Rozewie, Jastrzębia Góra, Krokowa itd.
Pan przewodnik opowiadał nam ciekawostki oraz fakty o każdej miejscowości, przez którą przejeżdżaliśmy. A teraz szybki przegląd najważniejszych rzeczy, zaobserwowanych podczas całej, dzisiejszej wycieczki, oto co widzieliśmy:
– Rozewie – latarnia morska,
– Jastrzębia Góra – obelisk Gwiazda Północy,
– Krokowa – kompleks pałacowo – parkowy,
– Czymanowo – elektrownia wodna Żarnowiec
– Mechowo – groty mechowskie,
– Gniewino – wieża widokowa Kaszubskie Oko,
– Puck – molo, port rybacki, rynek.
Najbardziej podobała nam się wieża widokowa, chociaż parę osób „miało stracha”. Wieża ma 44 m wysokości, a żeby wejść na samą górę trzeba było pokonać 212 schodów. Okazało się, że jedna z naszych pań też ma lęk wysokości, więc razem z nią za rękę próbowaliśmy pokonać strach i dojść na samą górę. Daliśmy radę! Widoki były przepiękne, ale nie zabawiliśmy tam za długo, ponieważ mocno wiał wiatr.
Do ośrodka wróciliśmy ok. 17.30, szybkie rozpakowywanie, przebieranie i obiadokolacja. A potem… mieliśmy mieć jakąś niespodziankę, ale nasi wychowawcy w ogóle nie chcieli nam powiedzieć co to będzie. Odpowiadali, że dowiemy się w swoim czasie i musimy być cierpliwi. Jednakże jak tu być cierpliwym jak się nie da.
Niespodzianką okazał się plac zabaw połączony z siłownią na wolnym powietrzu. Była też ścianka wspinaczkowa i karuzela! Wszystkim się podobało i gdy nadszedł czas powrotu do „domu” to nikt nie chciał wracać.
P.S.
Jedzonko jest tutaj przepyszne i mamy bardzo duży wybór (zdjęcia w galerii).