Bal karnawałowy

pTłusty czwartek postanowiliśmy uczcić w inny sposób niż tylko jedząc pączki. Odbył się w tym dniu bal karnawałowy, na który zaprosiliśmy do nas przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 45 oraz Miejskiego Przedszkola nr 31 w Rudzie Śląskiej.
Na bal karnawałowy dzieci przebrały się w swoje ulubione postacie z bajek, kreskówek i gier komputerowych. Ramię w ramię bawiły się więc księżniczki, rycerze, spidermany, wróżki, biedronki i pszczółki, piłkarze i inni. Wodzirej umilał wszystkim czas, a muzyka rozbrzmiewała w całej szkole. Hitem muzycznym była wspólnie odśpiewana piosenka „Ruda tańczy jak szalona”. Tańczyliśmy na różne sposoby: tworzyliśmy węże, korowody, pociągi, były tańce grupowe i w parach. Był pokaz mody, wybór najładniejszego przebrania, „wyścigi na bykach” oraz konkurs tańca. Wszystkim podobała się również zabawa z chustą animacyjną oraz lodowe figury. Starannie przygotowane przez nauczycieli i uczniów fantazyjne dekoracje ubarwiły salę gimnastyczną.
Jak przystało na tłusty czwartek w przerwie ze smakiem wszyscy zjedli pączki, ufundowane przez naszą Radę Rodziców.
Wspólna zabawa dzieci z przedszkola i uczniów klas młodszych była świetną okazją do poznania szkoły, w której progi – „Jagódki”, „Tygryski” i „Motylki”, wstąpią już od września. Równocześnie starsze dzieci poczuły się gospodarzami i z wielką radością witali swoje Panie z przedszkola.

b