Spotkanie z pisarką Panią Renatą Piątkowską.

W naszej szkole 14 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Renatą PiątkowskąDorobek literacki pisarki obecnie liczy ponad 30 wydanych książek dla dzieci.
W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z klas trzecich i czwartej. 
Podczas spotkania fragmenty książek czytała zebranym lektorka, pani Malwina Kożurno. Jej wspaniała interpretacja doskonale podkreślała humor opowiadań i była niewątpliwie dodatkową atrakcją spotkania.
      Autorka opowiedziała dzieciom dlaczego warto czytać książki, jak bardzo nas wzbogacają i rozwijają naszą wyobraźnię. Pani Renata pisze o rzeczach i sprawach codziennych, z którymi każde dziecko może się zetknąć. Przekonywała jak wielką, a mało docenianą rolę w życiu każdego z nas odgrywają przysłowia oraz szeroko pojęte tradycje, o których coraz częściej zapominamy lub wiemy zbyt mało.
Na zakończenie uczniowie otrzymali autografy w zakupionych przez nich książkach. Mamy nadzieję, że to wspaniałe spotkanie pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Spotkanie było dla wszystkich ogromnych przeżyciem i niewątpliwie przyjemnością. Jesteśmy pewni, że na długo pozostanie w naszej pamięci.