Wszystkim, którzy przyczyniają się do zebrania w szkole tak dużej ilości surowców
bardzo dziękujemy.
Prosimy o przestrzeganie sposobu pakowania:
makulatura – zawiązane paczki do 20 kg, podpisane imię i nazwisko ucznia, klasa, wychowawca.
Książki w twardej okładce i bardzo stare, pożółknięte nie będą przyjmowane. Rzeczy te są osobno utylizowane i firma ponosi koszty tej utylizacji.
baterie i zakrętki– policzona ilość i wpisana na kartkę, podpisane imię i nazwisko ucznia, klasa, wychowawca
DZIĘKUJEMY
Nasza szkoła bierze udział w szkolnej akcji „Zbieramy surowce wtórne”, ponieważ łączy ona w sobie walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej oraz dbałości o środowisko naturalne. Dzięki takiej akcji młodzież ma szansę przekonać się, jak wielkie ilości różnych opakowań są produkowane każdego dnia i jak w pożyteczny sposób można je wykorzystać w formie recyklingu zamiast zaśmiecać środowisko.Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, dlatego powinniśmy czuć się odpowiedzialni za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień. Wiedzą to nasi uczniowie. Mają świadomość, że „produkujemy” mnóstwo śmieci, a ich usuwanie stanowi wielki kłopot. Doskonale potrafią radzić sobie z tym problemem aby nasza planeta pozostawała jak najdłużej czysta. Mają świadomość jak ważna jest ochrona środowiska. Dzięki takim konkursom ta świadomość ciągle narasta. Uczniowie dbają o środowisko poprzez zbieranie zaśmiecających nasze otoczenie makulatury czy też zużytych baterii. W naszej szkole akcja zbierania surowców wtórnych cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko samych uczniów, ale ich rodziców oraz najbliższej rodziny, a nawet sąsiadów. Również nauczyciele wspierają swoich uczniów poprzez aktywne uczestnictwo w zbieraniu odpadów. Już od najmłodszych lat wdrażają swoich wychowanków do dbania o środowisko naturalne. Uczestniczymy w tym przedsięwzięciu, ponieważ akcja ta uświadamia wszystkim jak ważna jest właściwa gospodarka odpadami. Dzieci uczą się istotnych zachowań proekologicznych. Oprócz tego, jest to świetna zabawa i rywalizacja, która zostaje zawsze nagradzana.
W tegorocznych konkursach koordynatorem w szkole w zbiórce makulatury jest p. Małgorzata Szczepaniak, koordynatorem w zbiórce baterii i zakrętek jest p. Krzysztof Rodzoch.
Współzawodnictwo klas rozpoczęte, zapraszamy do udziału.